Chcesz słuchać audiobooków w biegu lub gdy masz zajęte ręce? Oczywiście, że tak – po to są audiobooki. W tym wpisie dowiesz się jakie są najlepsze sposoby aby słuchać audiobooków na telefonie, skąd brać dobre audiobooki na telefon żeby się nie naciąć i jakie są najlepsze aplikacje do audiobooków. Podpowiem też jak słuchać będąc online, offline i jak obsługiwać audiobooki mp3 na telefonie. Chcesz posłuchać audiobooka na telefonie za darmo? Będzie audiobook za darmo.
Jakich audiobooków można słuchać na telefonie
Aby lepiej zrozumieć jak słuchać audiobooków na telefonie przyjrzyjmy się w skrócie rodzajom audiobooków. Audiobooki, czyli całe książki do słuchania, dostępne są do słuchania na telefonie w kilku typach:
Audiobooki jakościowe
Audiobooki jakościowe to profesjonalne wersje książek, czytane głosem zawodowych aktorów i nagrane w studiu przez wydawnictwa. Do kupienia w serwisach z audiobookami typu Audioteka lub Legimi jako pojedyncze tytuły lub w ramach abonamentu na audiobooki. Na telefonie najwygodniej ich słuchać za pomocą dedykowanych do tego aplikacji audiobookowych, stworzonych przez te serwisy z audiobookami np. Audioteka, Legimi.
Audiobooki amatorskie
Audiobooki amatorskie – nagrywane przez amatorów, lub stworzone za pomocą syntezatorów mowy. Często są udostępniane w internecie za darmo i w sposób nielegalny np. na YouTube czy platformach z pirackimi treściami. Słuchanie takich nagrań jest męczące i nie polecam tego; jest to też już niemodne (a fuj!). Jeśli chcesz posłuchać na telefonie wybornego audiobooka za darmo i legalnie, to zobacz mój wpis 13 audiobooków kryminałów za darmo.
W kategorii nagrań amatorskich istnieją też niezależni twórcy z pogranicza podcastu, słuchowiska i audiobooka, którzy sami nagrywają napisane przez siebie historie lub relacje z prawdziwych wydarzeń i udostępniają je w internecie w sposób legalny. W tej kategorii mamy lepsze i słabsze kreacje ale polecam np. podcasty kryminalne o prawdziwych zbrodniach.
Superprodukcje
Superprodukcje – to audiobooki na sterydach, które nagrane są z udziałem nie jednego lecz wielu zawodowych aktorów a ich głosom towarzyszy wspaniała oprawa dźwiękowa nadająca słuchanej historii niepowtarzalnej głębi. Innym słowem są to nowoczesne słuchowiska dla dorosłych, których jestem wielkim fanem. Superprodukcje są do kupienia w serwisach z audiobookami typu Audioteka czy Legimi albo jako pojedyncze tytuły albo w ramach abonamentu na audiobooki.
Superprodukcje mogą być wiernym odtworzeniem dzieła literackiego jak np. wspaniały cykl wiedźmiński, Solaris czy Gra o tron. Superprodukcje mogą też być adaptacją dzieła literackiego, czyli np. wersją skróconą i nieco zmienioną, żeby była bardziej atrakcyjna dla słuchacza, bez długich monotonnych opisów. Coraz więcej widzimy też mini superprodukcji, które nie są wersją istniejącej książki lecz oryginalną historią napisaną specjalnie z myślą o słuchowisku np. Mierzeja, w którym opowieść zawiera ciekawe techniki narracji bardziej odpowiednie dla wersji audio.
Superprodukcje, które zrobiły na mnie wrażenie to:
Niezwyciężony
The Walking Dead Żywe Trupy
Karaluchy
Seriale audio
Serial audio – czyli superprodukcje podzielone na odcinki i wypuszczane przez serwisy audiobookowe w tygodniowych odstępach. Często są to oryginalne historie stworzone specjalnie pod produkcje audio. Podobnie jak w przypadku telewizyjnych seriali sensacyjnych, w serialach audio zwroty akcji i rozłożenie napięcia są tworzone z myślą o odcinkach historii, co sprawia że słuchacz wyczekuje z niecierpliwością kolejnego odcinka. Seriale audio są do kupienia w serwisach z audiobookami, najwięcej ma ich Empik Go, Audioteka i Storytel.
Seriale audio, które zrobiły na mnie wrażenie to:
Sierżant Cuff
Łamacz szyfrów
Skóra
Audiobooki za darmo
Zdarza się, że audiobooki jakościowe, superprodukcje a nawet archiwalne radiowe słuchowiska są udostępniane w internecie za darmo. Najczęściej w sposób nielegalny (piractwo) – nieraz w niepełnej wersji lub słabej jakości. Nie polecam tego. W obecnych czasach, za niecałe 20 zł można legalnie słuchać świetnych audiobooków i superprodukcji w świetnej jakości i za pomocą wygodnej aplikacji na telefon – również offline. Za 20-40 zł można nawet wykupić miesięczny dostęp do całego katalogu audiobooków, w podobnym systemie jak korzystamy z Netflixa.
A jeśli już koniecznie musi być za darmo (tak, rozumiem to, bo ja też zawsze czuję szalony skok dopaminy jeśli mogę coś wygrać czy dostać za darmo) to możemy wygodnie posłuchać na telefonie kilku wybornych audiobooków. Zobacz wpis o 7 najlepszych audiobookach fantasy za darmo.
W sieci można też znaleźć bardzo dużą ilość obszernych fragmentów audiobooków, które udostępniane są hojnie w dobrej jakości przez serwisy audiobookowe np. kanał Audioteki na Youtubie. Są to początkowe rozdziały popularnych audiobooków, czasami fragmenty dłuższe niż godzina, dzięki którym serwisy z audiobookami próbują zainteresować swoją ofertą nowych użytkowników. Serwisy z audiobookami być może chcą zachęcić do zakupu pełnej wersji tych słuchaczy, którzy się wciągnęli i chcą kontynuować audiobooka. Niestety często takie fragmenty nie są oznaczone jako fragment tylko jako “audiobook” – co jest mylące bo słuchacz spodziewa się całego audiobooka za darmo i inwestuje dużo czasu w nową historię, jednak nie dostaje całości. Łatwo można zweryfikować czy jest to fragment audiobooka sprawdzając długość nagrania – pełne audiobooki zazwyczaj trwają powyżej 7 godzin.
Jak słuchać audiobooków na telefonie
Audiobooków można posłuchać na telefonie korzystając z kilku różnych rozwiązań. Można skorzystać ze specjalnych serwisów z audiobookami online za pomocą ich aplikacji na telefony. Inną opcją jest wyszukanie i odsłuchanie audiobooka na YouTubie czy Spotify. Można też ściągać i odtwarzać pliki mp3 na telefonie czy wreszcie skorzystać z audiobooków oferowanych online przez nasz system Android lub iPhone. Wszystkie te sposoby opiszę poniżej.
Serwisy z audiobookami
Najwygodniejszym sposobem aby słuchać nowoczesnych i jakościowych audiobooków i superprodukcji na telefonie jest korzystanie z serwisów z audiobookami i z ich aplikacji na telefon. Na naszym rynku działa kilka serwisów z audiobookami, które mają wygodną i łatwą w obsłudze aplikację na telefon zarówno na iPhona jak i smartfony z Androidem. W tej sekcji opiszę 6 moich ulubionych aplikacji z audiobookami. Dzięki takiej aplikacji wystarczy kilka kliknięć aby wyszukać, kupić i zacząć słuchać świetnych audiobooków nagranych przez profesjonalne wydawnictwa w wysokim standardzie i czytanych przez zawodowych aktorów.
Są to płatne serwisy, w których kupujemy albo pojedyncze audiobooki albo miesięczny abonament na audiobooki, jednak możemy skorzystać z okresu próbnego i za darmo posłuchać całego audiobooka testując usługę i aplikację.
Aplikacje tych serwisów z audiobookami można ściągnąć zarówno na telefony z Androidem jak i na iPhone.
Najlepsze serwisy z audiobookami, które mają wygodną aplikację na telefon:
Audioteka
Audioteka – bardzo duży asortyment audiobooków po polsku i świetnych superprodukcji, czyli audiobooków na sterydach. Audiobooki można kupować na dwa sposoby: pojedynczo lub wykupić abonament Audioteka Klub, gdzie za miesięczną kwotę mamy dostęp do dużej bazy audiobooków i innych produkcji audio. Polecam skorzystać z okresu próbnego na abonament i przez 14 dni słuchać audiobooków za darmo bez limitów.
Jeśli nie chcemy korzystać z okresu próbnego możemy wypróbowac audiobooki za pomocą obszernych darmowych fragmentow np. 1,5h superprodukcji Solaris lub 1,5h audiobooka Pan Lodowego Ogrodu.
Empik Go
Empik Go – abonament na audiobooki i ebooki po polsku, w którym za miesięczną kwotę mamy dostęp do dużej bazy audiobooków, seriali audio i słuchowisk. W abonamencie Empik Go jest też dostęp do ebooków, które można czytać na telefonach/tabletach i również na czytnikach. Polecam skorzystać z okresu próbnego aby przez 7 dni za darmo przetestować usługę i aplikację.
Storytel
Storytel – abonament na audiobooki i ebooki. Storytel oprócz polskich treści ma też ogromną kolekcję audiobooków i ebooków po angielsku. Oprócz tego ta platforma ma katalog własnych oryginalnych treści audio po polsku takich jak superprodukcje i seriali audio. Przez 7 dni możemy wypróbować usługę abonamentową za darmo.
Legimi
Legimi – abonament na audiobooki i ebooki. Można też kupić audiobooki pojedynczo. Silnym punktem Legimi jest bardzo duża dostępność nowości wydawniczych i hitowych audiobooków, które w innych abonamentach pojawiają się póżniej lub czasem wcale. Jednak słaba jest oferta superprodukcji i seriali audio. Jest możliwość czytania na czytnikach. Abonament Legimi mimo, że dobrze zaopatrzony w audiobooki, wydaje się bardziej przyjazny dla miłośników ebooków, co widać w rodzajach oferowanych abonamentów oraz w aplikacji, która nie jest aż tak wygodna do słuchania audiobooków jak aplikacje Audioteki czy Storytel. Przez 3 dni możemy wypróbować usługę abonamentową za darmo.
Bookbeat
Bookbeat – abonament na audiobooki i ebooki, który spośród innych serwisów wyróżnia się ogromną ilością tytułów w językach obcych (oprócz audiobooków polskich oczywiście). Ma najlepszą ofertę na rynku dla studentów, którzy mogą wykupić dostęp do 20 godzin miesięcznie za 9,90zł. Bookbeat ustępuje innym platformom jeśli chodzi o superprodukcje i seriale audio, ale oferuje okres próbny 20 godzin za darmo na wypróbowanie usługi.
Ebookpoint
Ebookpoint jest e-ksiegarnią, w której kupujemy pojedyncze tytuły – audiobooki i ebooki. Nie ma oferty abonamentowej ale jest za to dużo świetnych promocji dnia i zniżek dla stałych klientów, dzięki którym tanio upolujemy okazje. Zakupionych audiobooków posłuchamy w aplikacji Ebookpoint.
Jak słuchać audiobooka na telefonie w serwisie z audiobookami?
- Zakładamy konto w serwisie z audiobookami korzystając z okresu próbnego np. Audioteka lub Empik Go
- Ściągamy aplikację na telefon
- Logujemy się
- Wybieramy audiobooka
- Klikamy start
YouTube
Na YouTube można znaleźć bardzo dużo różnych filmików nazwanych audiobookami, są to jednak treści różnej jakosci: część z nich to pełne wersje inne to tylko fragmenty, niektóre są pirackimi kopiami inne są amatorskimi audiobookami jeszcze inne są archiwalnymi radiowymi słuchowiskami…
Jak słuchać audiobooków na telefonie za pomocą YouTube
Gdzie posłuchamy pełnych wersji legalnych i fajnych audiobooków na YouTubie? Polecam kanał Radiobook, który jest projektem Polskiego Radia, gdzie znajdziemy wybitne dzieła literackie w interpretacji najlepszych aktorów. Audiobooków tych możemy posłuchać na telefonie za pomocą aplikacji YouTube lub korzystając z przeglądarki internetowej.
Jednak muszę zaznaczyć, że słuchanie audiobooków na telefonie za pomocą YouTubie uważam za niewygodne i nie warte zamieszania. Nie polecam tego rozwiązania. Aby słuchać audiobooka musimy mieć cały czas włączoną aplikację YouTube, nie możemy przeskoczyć na chwilę do innej aplikacji bo dostaliśmy wiadomość lub powiadomienie, gdyż wtedy nasz audiobook przestanie się odtwarzać. Na koniec, jesteśmy narażeni na uciążliwe reklamy przed każdorazowym rozpoczęciem audiobooka i podczas słuchania w dowolnym momencie.
Lepszym rozwiązaniem jest słuchanie audiobooków w dedykowanych aplikacjach do audiobooków, opisanych powyżej. Jest to wygodniejsze.
Spotify
Na Spotify można znaleźć dużo różnych utworów nazwanych “audiobookami”, są to jednak treści różnej jakości: część z nich to pełne wersje inne to tylko fragmenty, niektóre są pirackimi kopiami inne są amatorskimi audiobookami itd.
Jak słuchać audiobooków na telefonie za pomocą Spotify
Gdzie posłuchamy pełnych wersji legalnych i fajnych audiobooków na Spotify? Polecam audiobooki od studia Soundsitive Studio, są one dodane w Spotify w kategorii “podcast”.
Audiobooki mp3 na telefonie
Jeśli mamy na telefonie audiobooki w formacie plików mp3 polecam ściagnąć i użyć aplikacji do odtwarzania audiobooków. Na telefony z Androidem polecam Smart Audiobook Player a na iPhone polecam Book Player.
Dzięki takiej aplikacji słuchanie audiobooka wskakuje na wyższy poziom, bo ma ona wiele funkcji przydatnych przy audiobookach np. uporządkowanie plików jako kolejne rozdziały, zapamiętanie progresu w audiobooku, dostosowanie prędkości czy wyłącznik czasowy.
Jak wgrać audiobooka mp3 na telefon
Na iPhone
Jeśli chcesz wgrać audiobooka na iPhone’a a masz tego audiobooka mp3 na komputerze to zgraj pliki dźwiękowe do aplikacji iTunes i zsynchronizuj ją z twoim iPhonem. Jeśli są one w formacie ZIP to najpierw rozpakuj paczkę ZIP na komputerze a następnie wgraj pliki do iTunes.
Następnie użyj aplikacji Book Player do słuchania audiobooka.
Na Android
Jeśli chcesz wgrać audiobooka na telefon z Androidem i masz tego audiobooka mp3 na komputerze to zgraj pliki dźwiękowe na telefon za pomocą kabla.
Następnie użyj aplikacji Smart Audiobook Player do słuchania audiobooka.
Skąd brać audiobooki mp3 do słuchania na telefonie
Audiobooki mp3 można za pomocą kilku kliknięć kupić i ściagnać bezpośrednio na telefon. Dostaniemy je w e-księgarniach np. Virtualo, Ebookpoint, ktore często organizują promocje na audiobooki i łatwo można tam kupić książki do słuchania w dobrych cenach 12-20 zł. W Audiotece również można kupić audiobooka pojedynczo (bez abonamentu) i ściągnąć go w formacie mp3. Po zakupie od razu ściagamy plik mp3 na nasz telefon i możemy zacząć słuchać audiobooka.
Aplikacja Książki (iPhone)
Audiobooki na iPhonie możesz też kupić i słuchać za pomocą domyślnego rozwiązania iOS czyli aplikacji Książki. Plusem takiego rozwiązania jest to, że nie musimy ściągać żadnych aplikacji z audiobookami i zakładać w nich kont, a także jeśli mamy skonfigurowane płatności w naszym koncie Apple to dokonujemy błyskawicznego zakupu audiobooka w aplikacji Książki i słuchamy.
Jednak oferta i ceny audiobooków a także wygoda wyszukiwania audiobooków w aplikacji Książki wypadają słabo. Jeśli chcemy słuchać audiobooków sporadycznie to może to być dobra opcja jednak jeśli chcemy naprawdę zagłębić się w świat audiobooków to wybór serwisu z audiobookami jest lepszym rozwiązaniem, gdyż w aplikacji takiej jak Audioteka, Storytel lub Bookbeat za cenę jednego audiobooka z aplikacji Książki możemy mieć miesięczny dostęp do abonamentu pełnego audiobooków do słuchania na okrągło.
Aplikacja Książki Google Play (Android)
Audiobooki na telefonie z Androidem możemy kupować i słuchać za pomocą domyślnego rozwiązania systemu czyli aplikacji Książki Google Play. Plusem takiego rozwiązania jest to, że nie musimy ściągać żadnych dodatkowych aplikacji z audiobookami i zakładać w nich kont, a także jeśli mamy skonfigurowane płatności w naszym koncie Google to dokonujemy błyskawicznego zakupu audiobooka w aplikacji Książki Google Play i słuchamy.
Jednak oferta i ceny audiobooków w aplikacji Książki Google Play wypadają słabo. Jeśli chcemy słuchać audiobooków sporadycznie to może to być dobra opcja jednak jeśli chcemy naprawdę zagłębić się w świat audiobooków to wybór serwisu dedykowanego audiobookom jest lepszym rozwiązaniem. W aplikacji takiej jak Audioteka, Storytel lub Bookbeat za cenę jednego audiobooka z Książki Google Play możemy mieć miesięczny dostęp do abonamentu pełnego audiobooków, których możemy słuchać na okrągło.
Najczęściej zadawane pytania:
Czy można słuchać audiobooków offline na telefonie?
Tak, audiobooków offline można posłuchać na telefonie na dwa sposoby.
Po pierwsze, jeśli mamy audiobooka w formacie plików dźwiękowych mp3, możemy je wgrać na telefon i odsłuchiwać offline za pomocą aplikacji do odtwarzania audiobooków, np na Androidzie Smart Audiobook Player a na iPhonie Book Player.
Jeśli nie mamy audiobooków mp3, to możemy skorzystać z serwisów z audiobookami np Audioteka, gdzie po zakupie audiobooka cyfrowego możemy go ściągnąć wewnątrz aplikacji Audioteki na nasze urządzenie i słuchać offline za pomocą tej samej aplikacji.
Jaka jest najlepsza aplikacja do audiobooków?
W zależności od potrzeb i zainteresowań słuchacza polecam wybrać między Audioteka, Legimi i Bookbeat.
Jeśli zależy nam na audiobookach superprodukcjach, słuchowiskach, serialach audio to polecam wybrać abonament Audioteka Klub.
Jeśli oprócz audiobooków chcemy też czytać dużo ebooków i nie wyobrażamy sobie życia bez czytnika to polecam abonament w Legimi.
Jeśli zaś chcemy słuchać audiobooków jak i czytać ebooki po polsku jak i w innych językach to polecam abonament w Bookbeat.
Jeśli chcemy bezpłatnie przetestować aplikacje z audiobookami, to najlepszy darmowy okres próbny ma Audioteka Klub. Przez 14 dni słuchamy za darmo tyle audiobooków ile damy radę.
Zobacz też: mój wpis porównujący najlepsze aplikacje z audiobookami.
Czy jest aplikacja z audiobookami za darmo?
Tak, w Audioteka Klub możemy wypróbować audiobooki za darmo przez 14 dni. Znajdziemy tam dużo nowych i popularnych audiobooków oraz słuchowiska superprodukcje audio (np. Wiedźmin, Solaris czy Lśnienie) i audio seriale! Jeśli po okresie próbnym zdecydujemy się na kontynuację to koszt abonamentu zaczyna się od 19,90 zł (choć czasem są promocje np. 17,90 zł).
Jeśli koniecznie musi być za darmo, to innym sposobem na słuchanie audiobooków na telefonie bez opłat, jest np. kanał na YouTube Radiobook, gdzie Polskie Radio udostępnia pełne wybitne dzieła literackie czytane przez znanych aktorów. Nie są to jednak nowości czytelnicze ani komercyjne hity audiobookowe, typu thriller, kryminał czy fantasy. Jest to jakościowa literatura piękna i beletrystyka w świetnym wykonaniu, jedne z najlepszych starszych tytułów, wiele z nich jest już w domenie publicznej.
Co jest potrzebne do słuchania audiobooków na telefonie
Do słuchania audiobooków na telefonie potrzebna jest aplikacja, w ktorej kupimy i odsłuchamy audiobooka np Audioteka, Legimi lub jesli juz mamy audiobooka np w formacie mp3 to potrzebna bedzie aplikacja w której odsłuchamy tego audiobooka. Aby wygodnie słuchać audiobooka na telefonie bedąc w podróży, podczas spaceru lub prac domowych, przydadza nam sie słuchawki. Połaczenie z internetem może ale nie musi byc konieczne do słuchania audiobooków na telefonie. Jeśli potrzebujemy słuchać audiobooków offline, taką opcję oferuje aplikacja Audioteki, Storytel czy Legimi (musimy je wcześniej ściągnąć wewnatrz aplikacji gdy mamy dostęp do WiFi). Inna opcja na słuchanie offline to zakup audiobooka i sciagniecie pliku mp3 na telefon. Plik odsłuchamy offline za pomocą jakiejkolwiek aplikacji do odsłuchania plików dźwiekowych.
Pozostałe pytania
Jakiej jakości są audiobooki na telefonie?
Audiobooki mogą być różnej jakosci, ponieważ w sieci łatwo natrafić na darmowe amatorskie, nielegalne lub wybrakowane tytuły. Niestety słuchanie takich audiobooków jest bardzo męczące dla słuchacza i zniechęca do słuchania audiobooków. Istnieją też audiobooki superprodukcje czyli audiobooki na sterydach, które nagrane są w świetnej jakości, ze wspaniałymi efektami dźwiękowymi i całą obsadą aktorów, jest to prawdziwy szał w słuchawkach. Najpopularniejsze superprodukcje to Wiedźmin, Lśnienie, Niezwyciężony, Gra o Tron, można je kupić w Audiotece. Jeśli chcemy słuchać wysokiej jakości audiobooków nagranych w studiu nagrań i czytanych przez zawodowych aktorów to możemy łatwo i tanio je kupić z legalnych źródeł np. e-księgarni jak Ebookpoint lub serwisów z audiobookami typu Audioteka, Storytel czy Bookbeat.
Ile kosztują audiobooki?
Profesjonalne audiobooki kosztują od około 12-60 zł za sztukę można je łatwo kupić i słuchać np. w Audiotece czy Ebookpoint. Inna opcja to miesięczny abonament na audiobooki z całym katalogiem kilku tysięcy pozycji za około 20-40zł na miesiąc, przykładowo abonament Audioteka Klub można wykupić od 19,90 zł. Jeśli kupujemy pojedynczy tytuł to generalna zasada to: nowości oraz bardzo popularne audiobooki są droższe niż te nieco starsze czy mniej gorące tytuły. Sklepy z audiobookami jak Ebookpoint czy Woblink mają dużo różnych promocji, w których złapiemy dobre okazje w okolicach 15-25 złotych, lecz zdarzają się też dobre tytuły w niższym pułapie cenowym.
Gdzie znaleźć darmowe audiobooki legalnie?
Najbardziej trendy audiobooki, nowości wydawnicze czy superprodukcje można za darmo posłuchać korzystając z okresu próbnego w aplikacjach z audiobookami np Audioteka, Legimi, Empik Go. Przez 7-14 dni możemy posłuchać takiego hitowego audiobooka całkowicie za darmo.
Inne legalne miejsca gdzie posłuchamy jakościowych audiobooków, lecz nie nowości to np kanał YouTube Radiobook, gdzie Polskie Radio publikuje najlepsze dzieła literatury światowej czytane przez najlepszych aktorów. Zobacz też mój wpis 13 najlepszych darmowych kryminałów audiobooków
Jak dodać audiobook MP3 do iPhone?
Aby wgrac audiobooka mp3 na iPhone wystarczy na komputerze wgrać go do aplikacji iTunes i zsynchronizować ją z naszym telefonem. Później ściągamy aplikacje BookPlayer i słuchamy audiobooka w tej aplikacji. Jeśli pliki są w paczce ZIP, to przed wrzuceniem na iTunes możemy rozpakować paczkę ZIP na komputerze i wrzucić do iTunes same pliki dźwiękowe.
Jakie audiobooki polecacie dla dzieci?
Audioteka ma duży wybór audiobooków dla dzieci i publikuje listę hitów bestsellerów, które zyskały aprobatę tysięcy rodziców. Ma też super przydatną opcję sortowania według wieku dzieci ponieważ audiobooki dla maluszków to zupełnie inne tytuły niż audiobooki dla 11-sto latków. Zobacz konkretne polecane audiobooki dla dzieci w Audiotece.
Jak ściągnąć audiobook z YouTube?
Audiobooki na YouTube można ściągnąć na telefonie jeśli mamy wykupioną opcję YouTube Premium.